Prečo vznikla táto stránka ?

Prečo vznikla Kronika Slovenskej republiky? 

Je to úplne jednoduché! Pretože tu žiadna iná interaktívna kronika osôb doposiaľ nebola! Spája všetkých Slovákov a Slovenky, nesie posolstvo ktoré vytvárate jedine Vy, vytvára pre Vás možnosť zanechať po sebe akýkoľvek odkaz, umožňuje komunikáciu s priateľmi, ukáže Vám historické fotografie Vášho mesta a mnoho ďalšieho!

Viac informácií nájdete v dolnej časti, ale my Vám odporúčame REGISTROVAŤ sa priatelia – len smelo do toho! Teda – Kronikári 🙂

jean_victor_balin_unknown_red

Projekt Kronika Slovenskej republiky je prvým, unikátnym a jedinečným projektom svojho druhu na svete. Je to vôbec prvá internetová kronika osôb na Slovensku, a podľa dostupných zdrojov informácií, prvá internetová kronika osôb na svete! Jedinečné, nemyslíte?

Umožňuje každému z Vás tvoriť históriu Slovenskej republiky, a to priamo z pohodlia Vášho domova! Snaží sa vzbudiť u ľudí pocit príslušnosti a hrdosti či už na svoje mesto, alebo svoju rodnú krajinu. Súčasne je prvou stránkou, ktorá sa nehanbí priznať, že Slovenská republika a jej mestá sú obdivuhodným bohatstvom, kultúrnou pamiatkou a v neposlednom rade hodnotou,  ktorá je bez ľudí hodnotou prázdnou. Umožňuje každému z Vás okrem možnosti zapísať sa do tej ktorej kroniky využiť aj množstvo iných služieb, ktoré ponúka.

„Kronika Slovenskej republiky v sebe spája množstvo funkcií“

Čo všetko tento projekt obsahuje?

  • „Historické fotogalérie miest“ ponúkajú návštevníkom Kroniky nezabudnuteľný zážitok prezrieť si historické fotografie jednotlivých období a tým pádom spoznať nie vždy známu historickú stránku toho – ktorého mesta.
  • „Komunikácia“ – možnosť najjednoduchšou formou spomedzi všetkých komunikačných serverov komunikovať so svojimi známymi, priateľmi či rodinou. Žiadne profily, fotografie, zabezpečenia súkromia, verejné zoznamy Vašich kontaktov ! Iba Vy a Vaši známi, ktorých si do zozonamu kontaktov pridáte jediným kliknutím pri prezeraní jednotlivých Kroník !
  • V sekcii „Lamentáreň“ sa užívateľ môže obrátiť so sťažnosťami, pripomienkami, postrehmi či námietkami na predstaviteľov svojho mesta, pričom Tím Kroniky zabezpečí, aby sa tieto príspevky dostali do rúk kompetentných osôb a o každej reakcii či ignorácii bude prispievateľov informovať v samotnej sekcii Lamentáreň. Kontakt medzi obyvateľmi a predstaviteľmi Vášho mesta nikdy nebol jednoduchší !
  • Služba „Kto je nový?“ – táto služba Vám ponúka neustále aktualizovanú informáciu o tom, koľko nových prispievateľov sa od Vášho posledného prihlásenia zapísalo do Kroniky, v ktorej ste zapísaní aj Vy! Takto máte úplný prehľad o nových užívateľoch, a ak sa medzi nimi náhodou vyskytne Váš priateľ, známy či nebodaj príbuzný, viete si ho jednoduchým kliknutím na ikonku za jeho menom pridať medzi sovje kontaky, a komunikácia s ním sa môže začať !
  • Sekcia „Prečítajte si“ – v tejto sekcii sa dozviete historické informácie o tom ktorom meste, dôležité kontaktné údaje a mnoho iného, ktoré sa pre Vás snažíme zhromažďovať len kvôli Vášmu „historickému zážitku“.
  • „Menný kalendár“ – prostredníctvom tohto menného kalendára, ktorý nájdete na úvodnej stránke Kroniky Slovenskej republiky, si viete skontrolovať, či sa  v Kronike Slovenskej republiky nenáchadza oslávenec toho-ktorého mena. Urobíte to jednoduchým presunutím kurzora na otáznik, ktorý sa nachádza každý deň za každým menom nášho kalendára.
  • „Citát na každý deň“ – prinášame Vám ho na úvodnej stránke Kroniky Slovenskej republiky, pričom  Vám prinášame citáty známych slovenských osobností, svetových mysliteľov, filozofov, právnikov, ekonómov, inžinierov. Skrátka – všetkých nás.
  • „Historicko – príspevková exkurzia“ – na úvodnej stránke Kroniky Slovenskej republiky v sekcii „z kroník“ sa neustále obmieňajú náhodne vyberané už existujúce príspevky už zaregistrovaných užívateľov, ktorých tento projekt oslovil, a ktorí sa rozhodli svojou registráciou tvoriť históriu tejto krajiny. Zaujíma Vás, čo do Kroniky zapísali iní? Pozrite sa!

„Toto všetko a mnoho iného tvorí obsah jedinečného projektu, ktorý na Slovensku a ani vo svete nemá obdobu – prvá historická kronika Slovákov a Sloveniek na internete, ktorej tvorcami ste jedine Vy!“